Tvorivosť Foto a film Slovo a divadlo Hudba, spev, tanec Ľudové remeslá Menšinová kultúra Výtvarné umenie Súťaže Vzdelávanie Kluby Kurzy Podujatia Sociálna prevencia Verejné informácie

Deň priateľstva v KOS

30.06.2017 | 16:00:03

22.9.2017 (piatok) sprievodné podujatie Divadelnej Nitry 2017

Počas Dňa priateľstva, ktoré bolo sprievodným podujatím medzinárodného festivalu Divadelná Nitra,sme pre žiakov základných a materských škôl pripravili dopoludnie plné nezabudnuteľných zážitkov. Interaktívne predstavenie O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády od Martina Daniša zaujalo najmä tých najmenších. Spolu s hlavným hrdinom Chrisom hľadali vôňu čokolády, putovali po svete, zažili dramatickú návštevu čokoládovne, vyliezli na horu Čokošoky a spoznali mnoho ďalších priateľov.

Divadlo ZábaVka zo Senca s predstavením Buwko a Sniwko a Klauniáda u Perinčanov vtiahli detských divákov do ich príbehu a spolu s deťmi vytvorili množstvo zázračných klaunských čísel pre Perinčanov. Príbeh začínal pátraním po tom, čím chcú byť, keď budú veľkí. Sniwko sa rozhodol byť klaunom a tak presvedčí Buwka, aby s ním pripravil program pre všetkých Perinčanov. Spolu tak vytvoria klaunskú show.

Dramatický krúžok pri ZŠ Štefana Senčíka zo Starého Tekova – Pes Jeana Labadieho, hovorí o tom ako sa netreba pokúšať prekabátiť zlého výmyselníka, lebo ten je predsa v klamstve lepší. Režisér Pétr Meszároš vysvetlil v krátkosti spôsob tvorby detského predstavenia formou tvorivej dramatiky a nasledovala veľmi živá diskusia.

 
V dielni ľudových remesiel si každý účastník mohol na pamiatku vyrobiť prívesok technikou smaltovanie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Divadelnej Nitry. 
 
 
Nitrička
Janko Hraško
Moja Nitra
MY Noviny
Nitra 24
CE Television