výstava
súťaž
workshop
AMFO

amfo-19-sk-plagat-web
Kategória:
foto a film
Dátum:
8. november 2019 15:30 - 10. november 2019 13:00
Miesto konania:
Synagóga Nitra, KOS v Nitre, hotel OKO
Telefón:
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Zdenka Smrečková
celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby

odborný garant a vyhlasovateľ súťaže: Národné osvetové centrum Bratislava, z poverenia)
                                                                    Ministerstva  kultúry SR
organizačný garant: Nitriansky samosprávny kraj a Krajské osvetové stredisko v Nitre
Miesto konania:        Synagóga Nitra, Krajské osvetové stredisko v Nitre, hotel OKO Nitra   
Termín:                      8.-10.11.2019, výstava 6.-21.11.2019 

Odborná porota
predsedníčka:         Mgr. art. Petra Cepková,ArtD., fotografka, vysokoškolská pedagogička z Bratislavy
členovia:                  Mgr. Rudolf Lendel, fotograf,  pedagóg z Bratislavy
                                 Mgr. Jozef Peniak, PhD., fotograf, vysokoškolský pedagóg z Nitry
                                 doc. Mgr.Art. Jozef Sedlák,  fotograf z Bratislavy
                                 Mgr. Miroslav Černý, fotograf z Budimíru
tajomníčka poroty: PhDr. Zuzana Školudová, odborná pracovníčka pre film, NOC Bratislava 

Celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby sa uskutočnila v Nitre. Organizačným garantom bol Nitriansky samosprávny kraj a Krajské osvetové stredisko v Nitre. Svoju tvorbu predstavili autori z celého Slovenska. Počas víkendu sa konali workshopy, semináre, konzultácie, beseda o fotografi,  dva týždne bola sprístupnená výstava AMFO a ďalšie sprievodné fotografické výstavy v Nitre. 

Do celoštátneho kola súťaže AMFO 2019 za jednotlivé kraje postúpilo 257 autorov a 538 fotografických diel. Súťažili v 3 vekových kategóriách - do 16 rokov, do 21 rokov a nad 21 rokov zvlášť v čiernobielej, vo farebnej fotografii. Osobitné kategórie tvorili nová kategória  cykly a seriály a  multimediálne prezentácie, ktoré nie sú ohraničené vekom. Odborná porota hodnotila fotografie v Nitre 11. septembra 2019, odporučila diela na ocenenie a vybrala na výstavu 203 fotografií z 8 krajov Slovenska. Ocenila 58 autorov, udelila 1x hlavnú cenu, 24 cien a 33 čestných uznaní. 

Slávnostnej vernisáže a vyhodnotenia 47. ročníka celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby  AMFO 2019 v Nitre  sa zúčastnili ocenení  a vystavujúci autori, amatérski fotografi z celého Slovenska, hostia Milan Sedláček z ARTAMA Praha - ČR, riaditelia, odborní pracovníci osvetových stredísk zo Slovenska a amatérski fotografi. Všetkých prítomných privítal primátor mesta Nitry Marek Hattas. Pred vernisážou a odovzdávaním ocenení sa uskutočnil rozborový seminár k výstavnej kolekcii s členmi odbornej poroty. Ceny do súťaže venovali Národné osvetové centrum Bratislava, ZONER, FOMA Hradec Králové a KOS v Nitre. Okrem výstavy fotografií si prítomní návštevníci mohli pozrieť i ocenené multimediálne prezentácie. K slávnostnej atmosfére prispelo  hudobné vystúpenie Martiny Kertészovej z Nitry a jej skupiny.

V rámci celoštátnej výstavy AMFO sme  pripravili  pre účastníkov bohatý sprievodný program. Fotografické workshopy s Rudolfom Lendelom, s Jozefom Sedlákom a Jozefom Peniakom, individuálne konzultácie,  besedu o fotografii s lektorom Rudolfom Lendelom, prehliadku Dolného mesta spojenú s fotografovaním. Milan Sedláček z Prahy odprezentoval účastníkom v sobotu - 9. 11. 2019 fotografie z pripravovanej publikácie k 30. výročiu nežnej revolúcie.  Súčasťou podujatia boli i sprievodné  výstavy. Výstavu z 39. ročníka Národnej súťaže Českej republiky mohli vidieť záujemcovia v KOS v Nitre. Okrem tejto výstavy si  návštevníci mohli v priestoroch Galérie po schodoch v KOS pozrieť autorské prezentácie fotografií  fotoklubov pôsobiacich pri KOS v Nitre pod názvom Voda. V OC Centro Nitra bola verejnosti prístupná výstava Čaro okamihu od Petra Michalíka. Jednotlivé výstavy si pozrelo cca 1000 návštevníkov. 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA            PDF  31 kB

VYSTAVUJÚCI AUTORI            PDF  41 kB

POZVÁNKA NA STIAHNUTIE   PDF  1,7 MB

KATALÓG NA STIAHNUTIE      PDF 5,5 MB

 
 

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

© 1953 - KOSNR.SK | DBART.SK