výstava
Výstava 3+3

3-a-3-plagat-web
Kategória:
výtvarné umenie
Dátum:
30. máj 2019 09:00 - 28. jún 2019 17:00
Miesto konania:
KOS v Nitre
Telefón:
0911 540 018
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Zdenka Smrečková
Príloha
kolektívna výstava umeleckých diel

Prijmite pozvanie na kolektívnu výstavu umeleckých diel Eriky  a Jany Látečkovej, Evy Pokornej a Martina Pokorného, Miloslavy Salanciovej a Ľubomíra Salanciho.    
Náhoda a život pripravili situáciu, v ktorej si našli všetci šiesti zúčastnení spoločnú výtvarno - tvorivú reč, aby ponúkli nekonfrontačnú výtvarnú prezentáciu troch tvorivých mám a ich troch tvorivých detí.

V roku 1975 absolvovala skupina budúcich učiteliek Pedagogickú fakultu v Nitre s aprobáciou Matematika - Výtvarná výchova. Aj keď všetky absolventky našli uplatnenie v pedagogickej praxi, dve z nich Eva Pokorná a Miloslava Salanciová sa popri pedagogickej práci venovali aj vlastnej výtvarnej tvorbe. Stretávali sa v rámci výtvarných sympózií organizovaných Metodicko - pedagogickým centrom v Bratislave, v ktorom začala aj ich výstavná činnosť. Ich výtvarné aktivity sa rozvíjali im vlastnými úspešnými cestami. Po ukončení pedagogickej praxe sa v tvorivej činnosti našla aj ich tretia spolužiačka Erika Látečková, ktorá si v súčasnosti hľadá vlastné výtvarné vyjadrovanie. Vzťah k výtvarnej tvorbe troch mám mal časom vplyv aj na tvorivú činnosť ich detí. Martin Pokorný - sochár a Janka Látečková - ilustrátorka sú profesionálnymi tvorivými výtvarníkmi. Ľubomír Salanci uplatňuje kreativitu profesionálne v informatike a ako záľubu si našiel fotografovanie.

Na výstave sa predstaví Eva Pokorná s plstenými kompozíciami, Martin Pokorný s komornou sochárskou tvorbou, Erika Látečková uvedie maľbu a quilling a Janka Látečková ilustrácie a maľby. Ľubomír Salanci ponúkne fotografie a Miloslava Salanciová hudobné inšpirácie v technike ceruzkového pastelu.

Kurátorkou výstavy je doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., z UKF v Nitre.

Výstava potrvá do 28. júna a bude sprístupnená verejnosti  v pracovné dni od 10. 00 do 18.00, okrem utorka.

KURÁTORSKÝ PRÍSPEVOK    PDF  42 kB

 
 

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46