Ľudia v KOS

Silvia Bartáková

  • KOS Nitra
divadlo

Silvia Bartáková

Žila som v malej dedinke a opäť som sa na vidiek vrátila. S amatérskym divadlom som sa stretla už počas štúdii etnológie. Divadlo, dramatickú tvorbu a literatúru som si zamilovala. Tvorcovia divadelných inscenácií, diváci a dosky javiska - to je môj tvorivý svet.

Divadlo je záľuba, túžba a energia, povzbudenie v práci a pri tvorbe rôznych úspešných projektov. Prečo? Lebo amatérske divadlo to je hľadanie a cesta. Mám rada violončelo, hudbu rôznych žánrov, bicykel a ľudí.

zistiť viac o oblasti slovo a divadlo

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Zdenka Smrečková

  • KOS Nitra
foto, film, výtvarníctvo

Zdenka Smrečková

V minulosti som učila deti na základnej škole. Mám rada umenie a harmóniu. Podporujem, motivujem a objavujem skryté talenty. Mám radosť a napĺňa ma, ak sa im darí a sú z nich postupne úspešní a oceňovaní autori výtvarnej, fotografickej a filmovej tvorby.

Snažím sa pomáhať, trochu cvičiť, čítať a rozdávať úsmev.

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Linda Štulajterová

  • KOS Nitra
folklór

Linda Štulajterová

Od detstva je mojou diagnózou folklór. Navštevovala som ZUŠ v Bratislave, naučila som sa základy ľudového tanca. Tancovala som v DFS Gerulata v Rusovciach, FS Dopravár v Bratislave, FS Zobor v Nitre, krátky čas v PAF v Nitre a momentálne spievam v Ženskej speváckej skupine Vranky v Nitre. Vďaka štúdiu etnológie považujem poznanie tradičnej kultúry za základný pilier pre jej spracovanie na scéne. Môj koníček stal mojou prácou a znalosti som v nej začala aplikovať. Pomáham priaznivcom folklóru zdokonaľovať sa v ľudovom tanci, speve, hudbe a pátrať po dedičstve našich predkov.

Mám rada tanec, spev a mojou vášňou je jazda na koni.

zistiť viac o oblasti folklór

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Jana Ondrušková

  • KOS Nitra
astronómia, vzdelávanie

Jana Ondrušková

Práca s ľuďmi je výnimočná, kreatívna, napĺňa ma. Pripravujem aktivity a projekty, ktorými motivujem ľudí i seba.

Venujem sa vzdelávaniu v kultúre, astronómii a prevencii negatívnych spoločenských javov. Rada trávim voľný čas s priateľmi len tak pri rozprávaní o živote, potulujem sa v lese alebo sedím s knihou hoci aj v MHD. Pôsobím ako certifikovaná lektorka kurzov masáži bábätiek. Moje motto je, obráť svoju tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.

zistiť viac o oblasti astronómia

zistiť viac o oblasti vzdelávanie v kultúre

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Peter Škorec

  • KOS Nitra
grafik

Peter Škorec

Venujem sa najmä tvorbe grafiky k našim podujatiam a vizuálnej komunikácii. Som vášnivý muzikant, dj, fanúšik spoločenských vied a popkultúry. V Koske ma najčastešie nájdete za najväčším monitorom so slúchadlami na ušiach.

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Peter Bakay

  • KOS Nitra
ozvučenie, technika, grafológia

Peter Bakay

Mám rád všetko čo má tlačidlá, keď treba pomôcť s technikou, som k dispozícii. Počúvam hudbu všetkých žánrov. Mojou druhou celoživotnou záľubou je grafológia a všetko čo s ňou súvisí – písmo, psychológia...

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Mariana Füleová

  • KOS Nitra

remeslá

Mariana Füleová

Od detstva ma zaujímali tradície, remeslá, ručné práce, folklór. Pôsobila som v DFS Kolovrátok, ako dieťa som sa naučila šiť, pliesť, háčkovať, vyšívať. Rodičia ma od detstva viedli k záhradkárstvu, vinohradníctvu a chovateľstvu. Počas strednej školy som mala možnosť si vyskúšať remeselné činnosti akými boli kováčstvo, sústruženie, spájkovanie,  brúsenie a iné. Svoje teoretické vedomosti v oblasti kultúrnej činnosti som si doplnila absolvovaním vysokej školy UKF v Nitre v odbore kulturológia. V KOS v Nitre pracujem od roku 2008 v pracovnej pozícii personalistky a ekonómky. Teší ma, že som sa vrátila k činnostiam, ktoré ma od detstva fascinovali.Chcem svoje zručnosti a skúsenosti, svoje hobby sprostredkovávať a odovzdávať ľuďom, ktorí majú o súčasné a tradičné remeslá záujem.

V súkromí rada cestujem a spoznávam nové krajiny, venujem sa záhrade, plávaniu a rada si pozriem dobrý film.

Levis Carroll : „Jedno z najhlbších tajomstiev života spočíva v tom, že len to, čo robíme pre druhých, má naozaj cenu.“

zistiť viac o oblasti remeslá

spät na ľudí v KOS

Pokračovať v čítaní

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46

Krajské osvetové stredisko
v Nitre