workshop
Kúzelná fyzika

kuzelna-fyzika20-plagat-web
Kategória:
astronómia
Dátum:
2. júl 2020 17:00
Miesto konania:
KOS v Nitre
Telefón:
0911 540 016
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Jana Ondrušková
kreatívny hravý workshop pre deti a mládež

vstupné 1 €

Kúzelná fyzika bolo podujatie primárne určené deťom, mládeži a rodinám s deťmi v rámci hesla - vzdelávanie hrou.  Ale samozrejme potešili sme sa aj dospelákom (a verte, že prišli aj tí). Návštevníci zažili moderované ukážky rôznych pokusov a experimentov vedené Michalom Figurom z Prešova, pomocou ktorých ľahšie pochopili fyzikálne javy v prírode i vo vesmíre. Do niektorých experimentov bolo zapájané aj prítomné publikum.

Dúfame, že sme splnili to, čo sme sľúbili – že sa niečo naučíte hravou formou, že spoznáte svet očarujúcej fyziky a že hoci to bude fyzika cez prázdniny, bude to zábava... Za všetko hovorí odpoveď publika úplne na konci podujatia na otázku, či zavoláme kúzelnú fyziku aj na budúci rok – vraj určite ÁNO... a viete, kto to vykríkol najviac? Rodičia... J veď v každom z nás je večné dieťa... preto sa do pokusov dobrovoľne zapájali nielen deti, ale aj dospelí. Zabavili sa a ani nevedeli ako a odchádzali od nás o trochu múdrejší.

Viac na www.kuzelnafyzika.sk

Podujatie sa konalo v rámci projektovej aktivity Astronómia hravo, podporenej z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. Pôvodne bolo podujatie plánované na 14.3.2020, ale vplyvom karanténnych opatrení sme ho presunuli na začiatok prázdnin. 

 
 

Všetky termíny:

  • 2. júl 2020 17:00

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46