Mladý moderátor - workshop

mlady-moderator-workshop19-plagat
Kategória:
slovo a divadlo
Dátum:
14. október 2019 08:30
Krajské osvetové stredisko v Nitre vás pozýva na workshop pre mladých ľudí

14.10.2019 sa v priestoroch Krajského osvetového strediska konal workshop Mladý moderátor.  Pod vedením Jaroslava Dóczyho, riaditeľa divadla Andreja Bagara v Nitre, sa 30 účastníkov workshopu venovalo príprave na krajskú súťaž Mladý moderátor. Vyskúšali si rôzne cvičenia na predstavivosť a tvorivosť. Cvičenia boli tiež zamerané na hľadanie vhodných synoným. Moderátori by mali vedieť vysvetliť rôzne pojmy a nahradiť ich takými, ktoré sú vhodné pre ich publikum.Následne si vyskúšali známe jazykolamy, ktorými si precvičili výslovnosť a ich jazykovú zdatnosť.

V ďalšej časti workshopu sa zamerali na konkrétne súťažné disciplíny.

Počas prvej aktivity sa účastníci rozdelili do skupín, v ktorých vytvorili redakčnú radu. Rozdelili si úlohy a spoločne odvysielali rozhlasové správy na 3 minúty. Po odvysielaní správ sa skupiny navzájom hodnotili a následne ich hodnotil i lektor, ktorý poukázal na chyby, ktoré sa vyskytovali v jednotlivých skupinách.

Druhá aktivita bola zameraná na vedenie rozhovoru. Účastníci sa znovu rozdelili do tímov a ich úlohou bolo vytvoriť 3x3 minútový rozhovor s jednou osobou z ich tímu. Rozdelenie 3x3 minút bolo z dôvodu prestávok, ktoré sa pri rádiovom vysielaní konajú. Cieľom bolo aby sa účastníci nielen pripravili na súťaž ale aby sa naučili, že po prerušení rozhovoru pesničkou je dôležité zrekapitulovať informácie o hosťoch a pred pesničkou informovať o čom bude ďalší vstup. Po skončení nasledovalo hodnotenie skupinou a lektorom.

Lektor obohatil workshop o informácie z praxe.

Nasledujúci deň mali účastníci workshopu ale aj tí, ktorí sa workshopov nezúčastnili, možnosť individuálnych konzultácií s lektorom. Lektor im počas konzultácii pomohol sa pripraviť na jednotlivé súťažné  disciplíny s ich pripraveným textom.

 
 

Všetky termíny:

  • 14. október 2019 08:30

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46

Krajské osvetové stredisko
v Nitre