výstava
Pavel Kuna / Buď sám sebou, buď jedinečný

bud-sam-sebou-kuna-vystava20-plagat-web
Kategória:
foto a film
Dátum:
26. október 2020 09:00 - 16. november 2020 20:00
Miesto konania:
N CENTRO Nitra
Telefón:
0911 540 018
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Zdenka Smrečková
Príloha
výstava fotografií zo sveta elektronickej tanečnej hudby

Pozývame vás na autorskú výstavu fotografií Pavla Kunu do N centra Nitra, ktorá potrvá do 16. 11. 2020.  Výstava dokumentárnych fotografií z hudobných festivalov a sveta elektronickej tanečnej hudby „Buď sám sebou, buď jedinečný“ je pokračovaním autorovej výstavy „be yourself be unique“ z roku 2019. Fotografie vznikli na hudobných podujatiach po celom svete (Tomorrowland, Ultra Europe, Balaton Sound, World Club Dome, MAGNETIC Festival, AIR Festival ai.) a zo spolupráce s uznávanými umelcami (D.O.D, Vini Vici, Juicy M, Firebeatz, Corey James, Matoma, DJ Antoine, Curbi ai.). Vystavené fotografie tvoria prierez jeho práce z posledných štyroch rokov. Za svoje doterajšie pôsobenie ako dokumentárny hudobný fotograf absolvoval už viac ako 50 festivalov, stovky vystúpení, navštívil desiatky krajín a nalietal niekoľko tisíc kilometrov. 

Fotografické začiatky Pavla Kunu sa viažu na Nitru, kde donedávna žil a študoval. Sú zároveň úzko späté i s Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Práve tu absolvoval prvé fotografické workshopy, prvé konzultácie s lektormi a porotcami,  vzdelávacie podujatia v oblasti fotografie i  prvé úspechy vo fotografickej súťaži AMFO. Už počas  strednej školy prezentoval fotografické diela na svojej autorskej výstave. Vystriedal viacero fotografických žánrov, no našiel sa práve v dokumentárnej fotografii. Viackrát svojím objektívom zaznamenával rôzne podujatia Krajského osvetového strediska v Nitre -  Výtvarné spektrum, Amfo , celoštátne kolo súťaže Cineama, medzinárodné sympózium Pohľady do umenia, kde sa snažil vždy o jedinečnosť záberov. Jeho fotky sú neštylizované, zachytávajú autentickú atmosféru a neopakovateľné, vzácne okamihy. Sršia energiou spontánne sa baviacich ľudí.

 „Mojím hlavným cieľom je, aby ľudia, ktorí vidia moje fotografie, mali túžbu pocítiť atmosféru na vlastnej koži,“ hovorí o svojej tvorbe sám autor.

Prezentácia fotografií je jedným so sprievodných podujatí celoštátneho podujatia AMFO 2020. 

Hlavný partner FPU. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPU.

 BULLETIN NA STIAHNUTIE       PDF  3,3 MB

FOTOALBUM VÝSTAVY

 
 

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46