výstava
Nové v starom

nove-v-starom-plagat-web
Kategória:
foto a film
Dátum:
19. október 2020 09:00 - 18. december 2020 18:00
Miesto konania:
KOS v Nitre
Telefón:
0911 540 018
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Zdenka Smrečková
Príloha
výstava fotografií Fotoklubu Nitra, Ateliéru priateľov fotografie

a účastníkov projektu fotografických workshopov.

Výstava je zostavená z autorských fotografií amatérskych fotografov organizovaných v dvoch fotokluboch a účastníkov workshopov. Spájal ich spoločný priestor KOS v Nitre, v ktorom sa stretávali, tvorili a diskutovali, ako aj samotný genius locci mesta Nitry. To sa podpísalo výrazným spôsobom aj na prezentovaných fotografiách.

Autori prezentujú svoju tvorbu a fotografický pohľad rozmanitým, no zato vždy vlastným a originálnym spôsobom. Na výstave sa stretli rôzne generácie fotografov. Niektorí sú ešte len na počiatku svojej tvorby, iní sú už starí matadori.

Ako kurátor som sa preto rozhodol ponechať fotografom istú voľnosť vo výbere námetu, či samotného fotografického žánru. Treba tiež povedať, že na predmetnú tému “Nové v starom” bol realizovaný aj samostatný fotografický workshop. Zastávam však názor, že takáto rozsiahla výstava by nemala byť v žiadnom prípade produktom niekoľkohodinového snaženia sa fotografov, ale skôr výberom toho najlepšieho z ich autorskej tvorby na danú tematiku. Preto na výstave nájdete aj fotografie z iných workshopov a ďalších aktivít. Niektorí autori, na moju veľkú radosť, priniesli nafotografované svoje vlastné projekty, čo ešte viac zatraktívnilo výslednú selekciu vystavených fotografických obrazov. V neposlednom rade musím uviesť, že je to pre mňa ako kurátora veľká česť, vybrať a zostaviť takúto kolektívnu výstavu. Cením si dôveru fotografov, ktorí mi dovolili nahliadnuť do svojich archívov a povyberať spomedzi nich tie najlepšie fotografie k výstave „Nové v starom“.

Mgr. Jozef Peniak, PhD.
kurátor výstavy

FOTOALBUM NA ROZKLIKNUTIE

 
 

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46