klub
Výtvarné dialógy

vytvarne-dialogy2006-plagat
Kategória:
výtvarné umenie
Dátum:
11. jún 2020 16:30
Miesto konania:
KOS v Nitre
Telefón:
0911 540 018
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Zdenka Smrečková
stretnutie neprofesionálnych výtvarníkov a priateľov výtvarného umenia

individuálne konzultácie autorských výtvarných diel vytvorených počas pandémie koronavírusu a príprava na výstavu diel počas osláv Nitra milá Nitra,

Miesto:  veľká výstavná sála KOS v Nitre

Cieľom stretnutia je  okrem individuálnych konzultácií aj inšpirácia a motivácia k vytvoreniu tematicky zameraných diel na umelecký odkaz Cyrila a Metoda. Cieľom pripravovanej výstavy bude prezentácia neprofesionálnej tvorby autorov z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce, tlmočenie odkazu  a posolstva sv. Cyrila a Metoda  vlastným autorským vyjadrením, rôznymi výtvarnými vyjadrovacími prostriedkami  a sprostredkovávanie výtvarného dialógu  a komunikácie o výtvarnom  umení. Lektori akad. Maliar Daniel Szalai a lektorka Eva Lehoťáková navrhujú pracovať s pojmami slovo, svetlo, farba , text (pôvod - slova alebo písmeno z Proglasu) a kombinovať s vlastnou tvorbou. Diela tvorte na väčší formát, minimálne 50x70cm, najlepšie na  maliarske plátno, z dôvodu vystavenia diel v exteriéri.

Tešíme sa vás a vaše diela.

Zámerom  pravidelných stretnutí (každý druhý štvrtok v mesiaci) - pre neprofesionálnych výtvarníkov a priateľov výtvarného umenia sú prednášky, diskusie, besedy a konzultácie o výtvarnom umení, o súťažiach, výstavách a prezentáciách. V roku 2020 sa budeme venovať  slovenským maliarom  - ich prezentácii, tvorbe, ktorá je uznávaná doma i v zahraničí. Budeme hovoriť o špecifikách, osobitostiach, o námetoch, témach, o  formách a obsahu, o technikách. Cieľom je i vzájomná motivácia a inšpirácia, námety pre autorov. Súčasťou sú i konzultácie k autorskej tvorbe pre neprofesionálnych výtvarníkov od 16. 00 hod.

vložné:     2€

bližšie informácie vám rada poskytne Zdenka Smrečková

Tešíme sa na vás

 
 

Všetky termíny:

  • 11. jún 2020 16:30

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46

Krajské osvetové stredisko
v Nitre