súťaž
Idú hudci dolinou

idu-hudci-dolinou19-plagat-web
Kategória:
folklór
Dátum:
16. jún 2019 15:00
Miesto konania:
KOS v Nitre
Telefón:
0911 540 022
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Info:
Mgr. Linda Štulajterová
Príloha
5. ročník krajskej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých

V nedeľu 16. júna 2019 od 15.00 sa bude priestormi Krajského osvetového strediska v Nitre niesť ľudová pieseň a spev. Krajské osvetové stredisko organizuje už 5. ročník krajskej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých Idú hudci dolinou.Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie hudobného folklóru.

Počas súťažného programu vystúpia so svojimi programovými číslami ľudová hudba FS Furmani z Nitry, Terchovská muzika z dolniakov z Preselian, spevácka skupina z FS Furmani z Nitry, ŽSSk Vranky z Nitry, SSk Trnky z Tlmáč, FSk Krnčianka z Krnče, sólisti speváci Michaela Kertészová z Nitry, Kristína Kotorová z Hronského Beňadiku, Nikola Lebocová z Podlužian, Eva Hanková ml. z Krnče, Ivan Paška z Preselian a sólista inštrumentalista Mário Pavel z Veľkého Zálužia.

Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť 4-členná odborná porota v zložení
Alžbeta Lukáčová, Tatiana Salajová, Marián Járek a Bernard Garaj.

Po programe bude pre vedúcich skupín a jednotlivcov rozborový seminár, kde im odborná porota poskytne prípadné rady a návrhy na vylepšenia programových čísel. Ostatní účastníci a diváci sa naučia piesne z obce Papradno pod vedením členov FSk Podžiaran z Papradna, ktorá vystúpi v rámci programu aj ako hosť. Počas celého dňa budú prebiehať ukážky remesiel. Na záver vyhlásime víťazov v jednotlivých kategóriách, postupujúcich do celoštátneho kola súťaže Vidiečanova Habovka, ktoré sa bude konať 16. - 17.11.2019 v Habovke.

Protokol o udelení cien a výsledkov  PDF  93 kB

FOTOALBUM Z PODUJATIA  

 
 

Všetky termíny:

  • 16. jún 2019 15:00

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46